Gomba csoport

A csoportban dolgozó óvodapedagógus:

Kovács Ildikó /Ildike néni/

Kovácsné Duli Boglárka / Bogi néni/

Nevelő-oktató munkát segítő: Dudás Sándorné /Incike néni/

Csoportunk vegyes életkorú gyermekek közössége. Törekszünk a nyugodt, szeretetteljes, elfogadó, derűs légkör kialakítására, mely a gyermekeknek biztonságot ad, biztosítja kiegyensúlyozott fejlődésüket, tevékenységre serkent, megalapozza az érzelmi kötődéseiket, és ösztönzi a társas kapcsolataik alakulását.

Csoportunkban mindketten az anyanyelvi és az ének-zenei nevelésre igyekszünk nagyobb hangsúlyt fektetni. Az anyanyelvi nevelésre elsősorban azért, mert a tevékenységközpontú óvodai nevelési programunkban kiemelt szerepet tölt be; az ének, zene, énekes játék, gyermektánc tevékenység pedig közel áll hozzánk. A két nevelési terület ezer szállal kapcsolódik egymáshoz. Mintaadással, „beszélgető körrel”, anyanyelvi játékokkal segítjük a gyermekek kommunikációs képességeinek fejlődését, az anyanyelv gazdagítását, beszédhibák javítását. Az ének-zenei nevelést nem munkának tekintjük, sokkal inkább kedvelt időtöltésünknek számít. Folyamatosan továbbképzéseken, tanfolyamokon veszünk részt, hogy saját magunk és a gyermekek örömére gyarapítsuk szakmai ismereteinket.

Elsősorban azokat a kisgyermekeket várjuk csoportunkba, akik a későbbiekben tanulmányaikat esetleg ének-zene tagozaton, zeneiskolában szeretnék majd folytatni, de az idegen nyelv tanulását is elősegíti, ha valaki jó zenei hallással rendelkezik. Mi mindent megteszünk annak érdekében, hogy a gyermekekben kialakuljon a zenei érdeklődés, megszeressék az ének-zenei tevékenységeket. Kiemelt célunk és feladatunk a zenei ízlésformálás és a zenei anyanyelv megalapozása. Igazi útravaló lehet ez számukra felnőttkorukban.

Céljaink között szerepel a gyermekek zenei képességeinek (éneklési készség, ritmusérzék, hallás, zenei formaérzék, zenei improvizáció) minél hatékonyabb fejlesztése is. Arra törekszünk, hogy ez a játékban, a játék természetes örömében valósuljon meg a jól összeválogatott zenei anyag segítségével.

A csoportunkba járó gyermekeknek napi rendszerességgel kínálunk változatos vizuális tevékenységeket (rajzolás, festés, gyurmázás, barkácsolás). Törekszünk természetesen a mesék, a mozgással kísért versek, mondókák megkedveltetésére A nagymozgások fejlesztéséhez is minden eszköz a rendelkezésünkre áll, erre kiemelt figyelmet fordítunk. Kihasználjuk az udvar adta lehetőségeket, mind a környezeti nevelés, mind a mozgásfejlesztés területén.

Képek csoportról